W jaki sposób założyć gabinet stomatologiczny?

Myśląc o założeniu gabinetu stomatologicznego trzeba przede wszystkim przyjrzeć się swym możliwościom finansowym. Podpowiemy z jakiej przyczyny gabinet dentystyczny to dobry sposób na własny biznes. Starczy jednakże zaobserwować jak wszędzie powstają nowiutkie gabinety stomatologiczne a o intratności przedsięwzięcia którym jest założenia gabinetu stomatologicznego nikogo nie trzeba przekonywać.

To chyba jedna z najbardziej dochodowych specjalizacji medycznych. Nawet bez świetnej lokalizacji jak też szczególnej reklamy stomatolog może liczyć na dostateczne zyski. Koszt inwestycji, aczkolwiek niemały, w wypadku większości gabinetów zwróci się w ciągu mniej więcej trzech lat.

malowidło - gabinet

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarz stomatolog, jest profesjonalistą od schorzeń uzębienia oraz jamy ustnej. Do jego obowiązków należy diagnozowanie jak też terapia (Alkater – detoks alkoholowy) chorób zębów, dziąseł, leczenie protetyczne, jak także udzielanie informacji pacjentom odnośnie zachowania należytej higieny jamy ustnej. Wynajęcie i adaptacja odpowiedniego na gabinet (dobry stomatolog warszawa bielany) dentystyczny lokalu to koszt w przybliżeniu 25 – 80 tys. złotych. Nieodzowne jest przystosowanie lokalu do wymogów sanitarnych. Koszta otworzenia gabinetu to przede wszystkim jednak urządzenia protetyczne. Zakup dodatkowych urządzeń jak kamery i wywoływarki RTG zabezpieczenie gabinetu rtg lub lampy bakteriobójcze to następne 100 tys. Niezbędne może się okazać również zatrudnienie pomocy dentystycznej, która może również spełniać funkcję recepcjonistki.

Najgeneralniej – do otworzenia własnego gabinetu stomatolog potrzebuje: właściwego wykształcenia, prawa do realizowania zawodu lekarza na terytorium RP, pozytywnej decyzji od PIS, specjalistycznego sprzętu (które posiada w swojej ofercie każda hurtownia stomatologiczna), przynajmniej dwuletniej praktyki zawodowej. Uruchamiając gabinet dentystyczny dobrze jest także pomyśleć o kooperacji z technikiem stomatologicznym, pracownią protetyczną. Technik dentystyczny zajmuje się produkowaniem protez zębowych a także aparatów ortodontycznych.

Warto mieć na względzie, iż otwierając, lub też już prowadząc gabinet stomatologiczny możemy ubiegać się o dotacje unijne. Przede wszystkim dopłatę można uzyskać np. na: utworzenie nowego czy też rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa i nabycie środków trwałych, urządzeń. Możemy także starać się o dofinansowanie tzw. wartości niematerialnych zatem kursów, licencji.