W jaki sposób założyć gabinet stomatologiczny?

Myśląc o założeniu gabinetu stomatologicznego trzeba przede wszystkim przyjrzeć się swym możliwościom finansowym. Podpowiemy z jakiej przyczyny gabinet dentystyczny to dobry sposób na własny biznes. Starczy jednakże zaobserwować jak wszędzie powstają nowiutkie gabinety stomatologiczne a o intratności przedsięwzięcia którym jest założenia gabinetu stomatologicznego nikogo nie trzeba przekonywać.

To chyba jedna z najbardziej dochodowych specjalizacji medycznych. Nawet bez świetnej lokalizacji jak też szczególnej reklamy stomatolog może liczyć na dostateczne zyski. Koszt inwestycji, aczkolwiek niemały, w wypadku większości gabinetów zwróci się w ciągu mniej więcej trzech lat.

malowidło - gabinet

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarz stomatolog, jest profesjonalistą od schorzeń uzębienia oraz jamy ustnej. Do jego obowiązków należy diagnozowanie jak też terapia chorób zębów, dziąseł, leczenie protetyczne, jak także udzielanie informacji pacjentom odnośnie zachowania należytej higieny jamy ustnej. Wynajęcie i adaptacja odpowiedniego na gabinet (dobry stomatolog warszawa bielany) dentystyczny lokalu to koszt w przybliżeniu 25 – 80 tys. złotych. Nieodzowne jest przystosowanie lokalu do wymogów sanitarnych. Koszta otworzenia gabinetu to przede wszystkim jednak urządzenia protetyczne. Zakup dodatkowych urządzeń jak kamery i wywoływarki RTG zabezpieczenie gabinetu rtg lub lampy bakteriobójcze to następne 100 tys. Niezbędne może się okazać również zatrudnienie pomocy dentystycznej, która może również spełniać funkcję recepcjonistki.

Najgeneralniej – do otworzenia własnego gabinetu stomatolog potrzebuje: właściwego wykształcenia, prawa do realizowania zawodu lekarza na terytorium RP, pozytywnej decyzji od PIS, specjalistycznego sprzętu (które posiada w swojej ofercie każda hurtownia stomatologiczna), przynajmniej dwuletniej praktyki zawodowej. Uruchamiając gabinet dentystyczny dobrze jest także pomyśleć o kooperacji z technikiem stomatologicznym, pracownią protetyczną. Technik dentystyczny zajmuje się produkowaniem protez zębowych a także aparatów ortodontycznych.

Warto mieć na względzie, iż otwierając, lub też już prowadząc gabinet stomatologiczny możemy ubiegać się o dotacje unijne. Przede wszystkim dopłatę można uzyskać np. na: utworzenie nowego czy też rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa i nabycie środków trwałych, urządzeń. Możemy także starać się o dofinansowanie tzw. wartości niematerialnych zatem kursów, licencji.