w jaki sposób dbać o swoje zwierzę

Wszyscy posiadacze zwierzaków wiedzą, że podobnie jak ludzie, powinny co jakiś czas pojawiać się na kontrolnych badaniach w celu diagnostyki stanu zdrowia. Najbardziej liczną gromadę właścicieli zwierząt stanowią posiadacze wszelakiej rasy czworonogów. W pierwszym roku życia każdy pieseczek musi przejść potrzebny zestaw szczepień, które uratują go od chorób takich jak parwowiroza, czy nosówka.

Istnieją oznaki chorobowe, jakich nie można bagatelizować. W przypadku ich wystąpienia powinno się niezwłocznie odwiedzić gabinet weterynaryjny kraków. Alarmującym sygnałem świadczącym o poważnych problemach ze zdrowiem czworonoga są problemy z oddychaniem bez względu na to, czy pojawiają się samoczynnie, czy po wysiłku fizycznym. Jeżeli tylko zobaczymy, że nasz czworonóg krztusi się, dusi, ma duszność, lub w jakikolwiek inny sposób komunikuje kłopoty z oddechem, niezwłocznie zabierzmy go do gabinetu weterynaryjnego. Innym objawem nastręczającym momentalnego działania są drgawki.

Pies

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą wystąpić w wyniku zatrucia pokarmowego, kontrakcji na szczepionkę, kłopotów z metabolizmem, infekcji, albo guza mózgu. Bez względu na stopień natężenia zagrażają wprost życiu czworonoga. Dlatego nie wolno ich zbyć, żeby nie narazić czworonoga na poważne niebezpieczeństwo. Odrębnym powodem wizyty u lekarza weterynarii jest kaszel. Psy w zależności od rodowodu i indywidualnej odporności są narażone na przeziębienia i rozmaite infekcje, które mogą prowadzić do niebezpiecznych powikłań.

Wobec tego ważna jest szybka odpowiedź właściciela, a także podanie mu lekarstw. W ten sam sposób musimy uczynić jeśli dostrzeżemy, że nasz ulubieniec odczuwa mocny ból, albo przypuszczamy, że pokarm, jaki spożył mógł mu zaszkodzić.
Dzięki regularnym wizytom realne jest wykluczenie, lub ujawnienie istotnych chorób. Badania zapobiegawcze pozwalają na nadzorowanie samopoczucia i zdrowia (polecamy flegamina cena) czworonoga.

Dobry weterynarz kraków rozpozna chorobę i dzięki temu wykonuje właściwe leczenie.
Dzięki typowym wizytom zdołamy w dużym stopniu wydłużyć życie naszego ulubieńca i poprawić jego jakość. Nie lekceważmy zatem korzyści płynących z regularnych wizyt. Pilnujmy też terminarza szczepień i regularnego odrobaczania.