Badanie wzroku: jakie metody są teraz wykorzystywane?

Regularne badania wzroku musi uwzględniać każdy z nas. Pomoże to w porę odkryć niepokojące zmiany, które prowadzą do pogorszenia się jakości widzenia. Wykonywane okresowo badania wzroku powinien regularnie wykonywać każdy człowiek. Dotyczy to nie tylko osób dorosłych, lecz także najmłodszych.

Okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Okulista dziecięcy będzie najlepszym specjalistą do przeprowadzenia tego typu badania u małych dzieci. Okulista dziecięcy przebada chociażby ostrość widzenia u dzieci. To badanie całkowicie niebolesne, badanie, które nie nie powiązane jest z jakimikolwiek nieprzyjemnymi czynnościami dla dziecka. U dorosłych specjalista od okulistyki zleca wykonanie wielu innych badań. Może to być chociażby badanie oct.

Znane badanie OCT wykonywane jest chociażby u tych pacjentów, u których specjalista zdiagnozował zwyrodnienie plamki żółtej. Będzie to badanie nie inwazyjne, wykonywane jest po podaniu kropli, dzięki którym rozszerzone zostają źrenice u osoby badanej. Badanie może potrwać kilka chwil. Jest badaniem całkowicie bezpieczne, nie wystąpią tu jakiekolwiek bolesne dolegliwości. Na badanie OCT skierowane są nawet kobiety ciężarne.

W czasie systematycznych wizyt u okulisty wykonywanych jest szereg badań. Jednym z nich jest badanie ciśnienia w środku oka. Badanie to przeprowadza się po znieczuleniu gałki ocznej. Będzie to podstawowe badanie, które pozwala zdiagnozować jaskrę. Każda wizyta u okulisty zaczyna się jednak od wykonania podstawowego badania, jakim jest stomatolog dublin ostrości wzroku. Takie badanie jest zupełnie bezbolesne.

Zadaniem pacjenta jest przeczytanie z pewnej odległości przystosowanych na określonej tablicy znaków. W przypadku małych dzieci litery są zastąpione rysunkami. Badanie ostrości wzroku wykonuje się u wszystkich pacjentów bez względu na to, jakim są wieku. Badanie OCT będzie badaniem specjalnym. Prócz niego specjalista może polecić wykonanie także innych, niezwykle specjalistycznych badań. Należeć będą do nich chociażby badania: GDX i HRT. Do specjalnych badań stosowanych w okulistyce należy również USG oka. Powodem do przeprowadzenia tego typu badania będzie zaćma.