rodzaje leczenia łysienia

bujne, piękne włosy to wizytówka każdego człowieka. Jednakże do ich utraty przyczyniają się nie tylko czynniki dziedziczne, lub stres, ale także nienależyta pielęgnacja, bądź niestosowna dieta. Niektóre postępowania następujące w organizmie mogą uczynić, że otoczka kolagenowa naokoło korzenia włosa ulega zwłóknieniu. Niesprawny korzeń jest gorzej odżywiany, oraz gorzej przymocowany w skórze głowy. Wytwarzany przez niego włos staje się coraz cieńszy, wypada, a po jakimś okresie przestaje odrastać. Rozpoczyna się przebieg łysienia. Ażeby temu przeciwdziałać, trzeba uruchomić jego odnowę, uzupełniając składniki odżywcze.

Włosy

Autor: katie_mccolgan
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie łysienia powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Używane medykamenty działają na porost włosów dzięki powiększonemu ukrwieniu skóry głowy. Przedłuża się stadium wzrostu i spoczynku włosa, a zmniejsza etap wypadania. Kuracja potrzebuje wytrwałości i nie jest tania. Początkowe efekty w postaci zahamowania wypadania włosów można dostrzec po kilku miesiącach.

Kiedy utrata włosów nie jest w stanie być spowolnione żadną metodą, przeszczep włosów jest najpewniejszym i najtrwalszym wyjściem zachowania bujnej fryzury. Za jego pomocą można odnowić także ubytki w obrębie brwi, rzęs, bądź brody.

Kiedy już przestudiujesz ten artykuł, nie mniej absorbująca okaże się ta oryginalna witryna (www.drjanicki.pl/), ponieważ ma pokrewne dane na omawiany temat.

Transplantacje włosów czynione są w takim przypadku, kiedy ludzkie mieszki włosowe nie są już zdatne do tworzenia nowej tkanki, a stare włosy wypadają. Punktem zaczerpnięcia mieszków włosowych może być potylica, bok głowy, lub inna owłosiona cząstka ciała. W toku przeszczepu lekarz wykonuje mikro nacięcia, do których osiedla się nabyte uprzednio jednostki cebulowe. Przeszczep włosów przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania zabiegu zależny jest od liczby przeczepionych jednostek.

Przeszczep włosów może być zrealizowany u większej części osób mających właściwy stan zdrowia, a nawet u najmłodszych. Jest natomiast grupa przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia przeszczepu włosów jest przebyty zawał mięśnia sercowego, alergia na medykamenty znieczulające, schorzenia układu krążenia, cukrzyca, bądź zaburzenia krzepnięcia krwi.