z jakiego powodu należy systematycznie odwiedzać dentystę, co może zaproponować stomatologia estetyczna.

Jednymi z częściej promowanych produktów kosmetycznych są najróżniejsze pasty do zębów. Co rusz producenci chwalą coraz to lepszymi parametrami wybielającymi czy też ochranianiem przed próchnicą, a pomimo takich możliwości w dalszym ciągu stomatologiczne gabinety są pełne pacjentów. Niestety nawet najlepsza pasta i szczoteczka dadzą niewiele, jeżeli tylko będą stały na półce.

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

A z myciem zębów bardzo różnie bywa, wielu ludzi wcale tego nie robi, część robi to niedokładnie lub też zupełnie nie tak, jak należy. Jeśli dołoży się do tego nieodpowiednią dietę, opartą w dużej mierze na napojach i słodkich przekąskach, to przepis na próchnicę zębów gotowy. Czasami może się zdarzyć, że nawet mimo odpowiedniego dbania o higienę i tak jakieś ubytki mogą się pojawić, z tego też powodu spore znaczenie będą miały regularne kontrole stanu zębów. Dentystyczny gabinet odwiedzać należy co najmniej raz w roku, podczas takiej kontrolnej wizyty dentysta dobry dentysta Dublin wrocław dokładnie powinien sprawdzić stan zębów, a jeśli znajdzie jakieś dziury, to zaproponuje jakieś leczenie.

W przypadku zębów reguła jest taka, że im mniejszy ubytek, tym mniej boleć będzie samo borowanie i kieszeń. Jeśli ubytki są niewielkie najczęściej wystarczy pojedyncza wizyta, podczas jakiej wszystko będzie oczyszczone i załatane. Zaniedbanie sobie tej sprawy może doprowadzić do rozszerzenia próchnicy, a to może się zakończyć koniecznością kosztownego leczenia kanałów, dlatego też jeśli będzie taka możliwość warto swoje zęby leczyć systematycznie.

Osoby palące papierosy i pijące dużo kawy także mają często problem z przebarwieniami zębów, nawet jeśli są one całkiem zdrowe, to zwyczajnie brzydko będą wyglądać. W takim przypadku pomocą będzie służyła stomatologia estetyczna wrocław, dentyści którzy się zajmują tego typu zabiegami potrafią zdziałać cuda, aby tylko wszystko wyglądało idealnie. W zakres standardowych usług stomatologii estetycznej będzie wchodzić usuwanie kamienia i wybielanie, lecz również sporo innych zabiegów które wyrównują i prostują zęby.