Jakie wyposażenie znajdować się powinno w gabinecie dentystycznym, żeby dało się w nim przyjmować jakiś pacjentów.

Nawet bardzo dobry stomatolog nie da rady w pełni zaprezentować swoich umiejętności bez dobrych narzędzi. Dlatego też dobrze urządzony gabinet to podstawa, jeśli będzie się chciało myśleć o zdobyciu wiernego grona pacjentów, bez tego trudno nawet myśleć o rozpoczynaniu swojej praktyki.

artykuły dentystyczne

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Jak we wszystkich dziedzinach medycyny również w stomatologii nastąpił w ostatnich latach bardzo duży postęp. Zaczęło się pojawiać dużo nowoczesnych sprzętów które umożliwiają znacznie lepszy poziom diagnostyki niż kiedyś, a oprócz tego zaawansowane materiały protetyczne, wypełnienia oraz lekarstwa. Dzięki temu można zęby leczyć dużo dokładniej i lepiej niż kiedyś, radząc nawet sobie z pozornie beznadziejnymi sytuacjami. Rzecz jasna wiedzy i doświadczenia dentysty nie są w stanie zastąpić najskuteczniejsze nawet mikroskopy i aparaty rentgenowskie, lecz nowoczesny sprzęt stomatologiczny z pewnością będzie niezwykle pomocny.

Emocjonuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.optyk-trejnowski.pl/) innego tego rodzaju wpisu – on także jest godny uwagi.

W rękach doświadczonego lekarza będzie on bardzo przydatny, a i tym mającym mniej wprawy stomatologom z pewnością sporo pomoże.

Podstawą wszystkich gabinetów dentystycznych będzie fotel, zwany też unitem. To na nim właśnie przyjmowani są pacjenci, dlatego też powinien on spełniać szereg ważnych parametrów. Po pierwsze niezbędna jest możliwość opuszczania oparcia w zasadzie do poziomu, przez co lekarz ma możliwość dostępu z każdej strony do zębów pacjenta. Poza tym unity wyposażone być powinny w oprzyrządowanie konieczne podczas leczenia. Do najważniejszych zalicza się ślinociąg, dmuchawkę i ssak, a oprócz tego mocną lampę i komplet rozmaitych wiertarek. To przy ich pomocy realizuje się podstawowe stomatologiczne zabiegi a także przeprowadza przeglądy zębów.

Następnym istotnym elementem wyposażenia są różne narzędzia. Dentysta powinien mieć przede wszystkim lusterko, szczypczyki i zgłębnik stomatologiczny, ale także odpowiedni zestaw wierteł do borowania. Do koniecznego w gabinetach wyposażenia zaliczyć także się powinno lampę do wykonywania wypełnień i sterylizator, lecz poza nimi można dokupić dodatkowo sporo sprzętów pomagających w codziennej pracy.