Czym jest zwyrodnienie plamki żółtej?

Oczy są jednym z najbardziej niezawodnych oraz cennych zmysłów wszystkich ludzi, dlatego też nader ważne jest, by był on w jak najlepszym stanie. O oczy powinno dbać się w odpowiedni sposób, a także – co najważniejsze – podejmować leczenie, gdy zaistnieje taka potrzeba, zarazem nie ignorując nawet błahych objawów, gdyż ostatecznie mogą one okazać się jedynie wstępem do sporych ambarasów. Niejednokrotnie lekceważone problemy związane z oczami doprowadzić mogą do poważnych zmian, jak też – utraty wzroku, co należy mieć zawsze na uwadze.

lek - obrazeczek

Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z problemów oczu jest tzw. AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. W kwestii takiej jak amd choroba oczu leczenie oraz jej objawy mogą się okazać kwestią w każdym znaczeniu trudną. Jest to choroba (rzetelny podolog na Śląsku) genetyczna, a także postępująca. Zwykle występuje ona u ludzi po pięćdziesiątym roku życia, ale niewykluczone jest, iż może również objawić się u osób młodych, także i dzieci. AMD prowadzi też do pogorszenia się widzenia, a nawet całkowitej ślepoty. Choroba ta występuje pod dwoma postaciami – suchą i wysiękową.

Zaciekawił Cię ten post? Więc zajrzyj na naszą kolejną witrynę – tam można zobaczyć ponadto różne wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Ostatnia z nich jest najbardziej prawdopodobna u młodych ludzi. Najważniejszym objawem jest widzenie prostych linii jako falistych lub trudności w czytaniu, które nieustannie rozwijają się. Ostateczne skutki zależne są od tempa rozwoju choroby. Bardzo często występuje u kobiet, które w przeciwieństwie do mężczyzn są częściej narażone na problem zwyrodnienia plamki żółtej. Przyczyn jest wiele. Znaczna większość chorób jest genetyczna, lecz AMD może pojawić się ze względu na nadciśnienie układu sercowo-naczyniowego, poprzez palenie papierosów niedobór witamin, bądź zbyt intensywne światło. AMD można leczyć – w tejże kwestii jest stosowana tak zwana laserowa korekta wzroku Śląsk natomiast jest województwem, które obfituje w najlepszych specjalistów, zajmujących się podobnymi zabiegami.

Laserowa korekta polega na eliminacji uszkodzonych naczyń krwionośnych, jeśli nie są one położone w okolicach plamki żółtej. Laser jest metodą coraz bardziej powszechną na całym świecie oraz ponadto stosunkowo bezpieczną. Niestety, żadna metoda nie potrafi poprawić wzroku, a jedynie zahamować dalszy rozwój AMD.