Co czyha na nas latem – kilka często mających miejsce przypadków

Lato, to pora roku, kiedy w praktyce więcej i częściej można przebywać na świeżym powietrzu i radować się obecnością słońca i wysokich temperatur. Można na bieżąco uprawiać sport, wylegiwać się na hamaku czy grillować wraz z bliskimi pod lazurowym niebem. Najczęściej więc ta pora roku kojarzy się nam bardzo dobrze i chcielibyśmy, żeby trwała możliwie długo. Jednakże w lecie czyhają na nas również różne zagrożenia. Jakie?

Przede wszystkim warto uważać wtedy na swoje zdrowie, nie tyle z uwagi na przeziębienia czy możliwość zwichnięcia nogi na śliskiej powierzchni, jak ma to miejsce zimą, ile ze względu na różne dolegliwości, jakie przydarzają się właśnie latem. Zalicza się do nich oczywiście rozmaitego typu alergie, na jakie choruje wiele osób. Potrafią być naprawdę uciążliwe i potrafią wyraźnie uprzykrzyć nam wakacyjne wczasy. Warto zatem przygotować porządne testy, na co możemy być uczuleni, aby móc omijać wybrane alergeny lub właściwie się przed nimi chronić.

malunek - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com

Latem dobrze zrobić także test na boreliozę, zważywszy, że o tego rodzaju przypadłości słyszymy bardzo często. W praktyce ugryzienie kleszcza może być bardzo groźne dla łóżko dziecięce domek ludzkiego organizmu, dlatego należy odpowiednio się zabezpieczyć, szczególnie przed wycieczkami w bardziej zalesione rejony, gdzie prawdopodobieństwo spotkania kleszczy jest dużo większe. Najlepiej starać się omijać tego rodzaju tereny, jednak, jeśli już bezwzględnie musimy znaleźć się w ich obrębie, stosownie się ubierzmy i zabierzmy ze sobą odpowiednie preparaty, jakie pozwolą w razie potrzeby odpowiednio zareagować.

Oczywiście latem grożą nam również różnego rodzaju wypadki, za którymi idą kontuzje i złamania, co z reguły wynika z częstego uprawiania sportu czy też ogólnie sporej aktywności fizycznej. Sport to zdrowie, ale na bieżąco też musimy liczyć się z tym, że mogą przydarzyć się różne kontuzje, nawet, jeśli staramy się być ostrożni i nie szarżujemy zbytnio z aktywnością. Najlepiej zachować umiar i rozsądek, gdyż wielu urazów pojawiających się w taki sposób nie można łatwo wyeliminować i często pamiątka po feralnych skokach do wody, czy wspinaczkach może pozostać na zawsze.