Poruszenie wokół tematu szczepień dzieci. Prawda i kłamstwa na temat kosztów.

Jak ważny jest temat szczepień oraz ich konieczności wie prawie każdy, bo sprawa ta regularnie powraca we wszystkich mediach, w telewizji, na blogach o rodzinie i portalach dla przyszłych i obecnych rodziców. Całkiem dużo przestrzeni zajmują tam różnorodne informacje na temat szczepień.

szczepionka

Autor: Andres Rueda
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście w opozycji do istniejących prawd pojawiły się także i kłamstwa, które może potwierdzenia w życiu nie mają, ale są rozpowszechniane niektórych rodziców i powodują u innych lekką konsternację i niezdecydowanie – zaszczepić albo nie zaszczepić? Niejasnośći narosły wokół sporu o skuteczność i bezpieczeństwo podawania szczepionek maluchom krótko po urodzeniu.

Duża ilość lekarzy nie wierzy w powtarzane plotki na temat szczepień i jest za stosowaniem szczepień wliczających się do grupy szczepień ochronnych koniecznych i tych proponowanych. Dużo osób sądzi, że właśnie po to prace nad nimi trwały tyle lat, aby teraz dystrybuować na rynku szczepionki przetestowane i efektywne. Osoby przeciwne szczepieniom są zdania, iż maluchy przyjmują zbyt wiele szczepień, a substancje używane do ich przygotowania mogą mieć groźne skutki dla zdrowia, bo zawierają przykładowo toksyczną rtęć lub inne ciężkie pierwiastki odkładające się w ciele człowieka – warto poczytać więcej.

Ponadto, osoby z rezerwą albo nawet wrogo podchodzące do tematu są zdania, iż substancje będące w szczepionkach są ogólnie szkodliwe i również przyczyniają się do zachorowań na wiele chorób i występowania niepożądanych objawów poszczepiennych. Jest to jawne powtarzanie nieprawdziwych przekonań, ponieważ szeroko zakrojone badania przeprowadzone w wielu krajach nie potwierdziły, iż szczepionka wywołuje schorzenia, o które się je podejrzewa.

Szczepienie

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Antagoniści utrwalają też mit mówiący o tym, iż skoro nie panuje epidemia danej choroby na świecie, to nie jest konieczne, by się na nią szczepić.

Zerknij na opublikowany (http://www.krainazabawek24.pl/category/klocki-drewniane) tekst, a niewątpliwie niezwykle Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do tego tematu.

Natomiast zwolennicy, bazujący na faktach czerpanych z wieloletnich analiz, a nie tylko na opiniach, są przeświadczeni co do potrzeby stosowania szczepień jako najlepszej, chociaż na pewno nie perfekcyjnej, drogi zdobywania odporności na pewne choroby i przeciwdziałania ich pojawieniu się. Pojawia się również zasadnicze pytanie ile kosztuje szczepionka na pneumokoki?

I czy w naszym kraju koszta nie są czasami za wysokie. Trudny temat szczepienia bądź nieszczepienia dzieci wciąż wraca, możemy nawet stwierdzić, że pod wpływem rozmaitych opinii, niemających za wiele punktów wspólnych z faktycznymi analizami, zapanowała niebezpieczna moda na nieszczepienie maluchów.