Poruszenie wokół tematu szczepień dzieci. Prawda i kłamstwa na temat kosztów.

Jak ważny jest temat szczepień oraz ich konieczności wie prawie każdy, bo sprawa ta regularnie powraca we wszystkich mediach, w telewizji, na blogach o rodzinie i portalach dla przyszłych i obecnych rodziców. Całkiem dużo przestrzeni zajmują tam różnorodne informacje na temat szczepień.

szczepionka

Autor: Andres Rueda
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście w opozycji do istniejących prawd pojawiły się także i kłamstwa, które może potwierdzenia w życiu nie mają, ale są rozpowszechniane niektórych rodziców i powodują u innych lekką konsternację i niezdecydowanie – zaszczepić albo nie zaszczepić? Niejasnośći narosły wokół sporu o skuteczność i bezpieczeństwo podawania szczepionek maluchom krótko po urodzeniu.

Duża ilość lekarzy nie wierzy w powtarzane plotki na temat szczepień i jest za stosowaniem szczepień wliczających się do grupy szczepień ochronnych koniecznych i tych proponowanych. Dużo osób sądzi, że właśnie po to prace nad nimi trwały tyle lat, aby teraz dystrybuować na rynku szczepionki przetestowane i efektywne. Osoby przeciwne szczepieniom są zdania, iż maluchy przyjmują zbyt wiele szczepień, a substancje używane do ich przygotowania mogą mieć groźne skutki dla zdrowia, bo zawierają przykładowo toksyczną rtęć lub inne ciężkie pierwiastki odkładające się w ciele człowieka – warto poczytać więcej.

Ponadto, osoby z rezerwą albo nawet wrogo podchodzące do tematu są zdania, iż substancje będące w szczepionkach są ogólnie szkodliwe i również przyczyniają się do zachorowań na wiele chorób i występowania niepożądanych objawów poszczepiennych. Jest to jawne powtarzanie nieprawdziwych przekonań, ponieważ szeroko zakrojone badania przeprowadzone w wielu krajach nie potwierdziły, iż szczepionka wywołuje schorzenia, o które się je podejrzewa.

Szczepienie

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Antagoniści utrwalają też mit mówiący o tym, iż skoro nie panuje epidemia danej choroby na świecie, to nie jest konieczne, by się na nią szczepić.

Jeżeli niniejszy tekst jest dla Ciebie godny zainteresowania, to przeczytaj też ten udostępniony poniżej (https://herina.com/program/praca-i-nauka/herina-wsparcie-pracy-mozgu/) tutaj materiał – on również okaże się godny uwagi!

Natomiast zwolennicy, bazujący na faktach czerpanych z wieloletnich analiz, a nie tylko na opiniach, są przeświadczeni co do potrzeby stosowania szczepień jako najlepszej, chociaż na pewno nie perfekcyjnej, drogi zdobywania odporności na pewne choroby i przeciwdziałania ich pojawieniu się. Pojawia się również zasadnicze pytanie ile kosztuje szczepionka na pneumokoki?

I czy w naszym kraju koszta nie są czasami za wysokie. Trudny temat szczepienia bądź nieszczepienia dzieci wciąż wraca, możemy nawet stwierdzić, że pod wpływem rozmaitych opinii, niemających za wiele punktów wspólnych z faktycznymi analizami, zapanowała niebezpieczna moda na nieszczepienie maluchów.