W jaki sposób dbać o zęby oraz dziąsła

Co prawda coraz bardziej interesujemy się swymi zębami a także tym, jak o nie dbać, jednakże ogólnie rzecz biorąc stan naszych zębów pozostawia wiele do życzenia. Z jakimi kłopotami dotyczącymi zębów przychodzą osoby do dentysty?

Najczęstszym ambarasem są schorzenia dziąseł. Pacjenci skarżą się na ból dziąseł, krwawienie, twierdząc, że nie mają na to miernego wpływu, iż dzieje się to nie z ich przewinienia. Prawda zaś jest taka, iż schorzenia przyzębia jedynie w ok. 2 procentach mają podłoże genetyczne (jest to paradentoza prawdziwa), cała reszta niedomagań, które pacjenci z reguły określają mianem paradontozy, są to stany zapalne przyzębia spowodowane osadzającą się płytką nazębną.

W jaki sposób troszczyć się o zęby i dziąsła, by zapobiec owym problemom? Kamień nazębny jak też płytka są problemem, z jakim sami możemy sobie poradzić i zapobiegać przez precyzyjne czyszczenie zębów.

Zwolennikom sprawdzonej informacji zalecam ten artykuł, ponieważ nie dość, że traktuje on o podobnej problematyce, to robi to też w niezwykle pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Należy je myć po każdym, najmniejszym posiłku, szczotkując je minimum 3 minuty. Statystycznie Polak myje zęby o wiele krócej. Trzeba też, raz dziennie (najlepiej wieczorem), po wyszczotkowaniu, powoli oraz delikatnie wynitkować ząbki oraz wykonywać te czynności na tyle skrupulatnie, ażeby płytka nazębna, jaka osadziła się na ząbkach, została szybko usunięta. Jeśli ulegnie ona mineralizacji na skutek zaniedbania, przekształci się w twardy kamień nazębny i trzeba będzie pójść do dentysty, by go wyeliminował. W tym celu w wyszukiwarkę wbijamy stomatologia szczecin (o ile mieszkamy w Szczecinie).

usługi dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Znacząca jest technika szczotkowania ząbków, należy czyścić je ostrożnie, z umiarem, i nie czyścić mocno, co grozi powstawaniem ubytków klinowych. Maluchy muszą czyścić zęby ruchem kołowym, dorośli stosować szczotkowanie metodą wymiatania. Po nitkowaniu należy jeszcze przepłukać jamę ustną płynem do tego określonym, który dociera tam, gdzie nie dosięgnie ani szczotka, ani nawet nitka. Jeżeli będziemy w ten sposób dbać o ząbki, implantolog nam nie groźny.

O ile nie mamy dolegliwości w obszarze jamy ustnej, wyselekcjonujmy pastę taką, która nam odpowiada smakowo. Rekomenduje się pasty z fluorem, jednak jeśli mieszkamy w regionie kraju, gdzie fluoru jest za dużo, używajmy pasty bez fluoru.