Używki nie rozwiążą twoich problemów

Każdy z nas ceni sobie wolność i ma ona istotne znaczenie dla naszego prawidłowego rozwoju. Należy natomiast wyraźnie zaznaczyć, że dość często łatwo o jej naruszenie i to niekoniecznie poprzez pojawianie się ograniczeń z zewnątrz. Dość często ograniczamy się bowiem sami i tyczy się to niestety rozmaitych aspektów naszego życia.

zdrowie - pejzaż

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - selfie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
image - zdrowie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym przykładem jest chociażby popadanie w różne uzależnienia.

Poszukujesz może innych tego typu pomysłów związanych z poruszanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie.

Zwykle do dużego alkoholizmu czy narkomanii doprowadzamy się sami. Powodów może być niewątpliwie wiele – brak umiejętności radzenia sobie z danym problemem, niewłaściwy obraz swojej osoby, niemiłe doświadczenia, jakie mamy pamięci i wiele wiele innych zawiłych kwestii. Powodują one, że występujemy przeciwko samym sobie, narażamy swój organizm i swoją psychikę na szwank, niszczymy się, choć pozornie uważamy, że tylko sięgając po alkohol czy narkotyki (zobacz koniecznie artykuł na temat – leczenie narkomanów) możemy sobie jakoś pomóc i nie myśleć o tym, co nas gnębi. Takie rozwiązanie jest natomiast drogą donikąd. Sięgając po używki nie rozwiążemy danego problemu – one same w sobie mogą okazać się następną przeszkodą, z jaką będzie trzeba sobie później poradzić.

Powinniśmy pamiętać, że człowiek nigdy nie jest sam. To tylko on tak uważa i tak właśnie zakłada, szczególnie w tych ciężkich momentach, z którymi w żaden sposób nie może sobie poradzić. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli nam pomóc, z tym jednak założeniem, że sami również będziemy tego chcieć. Z powodzeniem znajdziemy prywatny ośrodek leczenia uzależnień, leczenia alkoholizmu, w którym pracuje mnóstwo osób, jakie za swój życiowy cel uznają pomoc osobom właśnie z nałogami. Nikt nie powiedział, że ze wszystkimi zmartwieniami musimy radzić sobie sami, to tylko my sami tak możemy zakładać, szczególnie, jeśli dotychczas wmawiano nam, że właśnie tak musi być.

Z wszystkimi problemami człowiek może poradzić sobie czy to sam, czy we współpracy z innymi ludźmi, którzy chcą mu swoją pomoc w tym zakresie zaoferować. Popadanie w nałogi i sięganie po używki nie jest wyjściem, tylko początkiem kolejnych problemów. Sięgajmy zatem po rozwiązania, które rzeczywiście pomogą rozwiązać dany problem i stanąć na nogi.