Odzyskaj bujną fryzurę

Wypadanie włosów prowadzące do łysienia jest ambarasem dotykającym głównie, ale nie wyłącznie mężczyzn. Strata owłosienia jest ogromnie stresująca, dlatego coraz więcej osób stawia na transplantację włosów. Transplantacja włosów jest metodą znaną od dawna, jednak w dzisiejszych czasach została dopracowana i osiąga doskonałe rezultaty.

płótno - wizyta

Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - wizyta

Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzkość od zawżdy frapowała się jak leczyć łysienie. Na pewno każdy z nas pamięta francuskie peruki, noszone nie jedynie przez panie, ale szczególnie przez panów. Potem nastąpił czas stosowania ziół jak też lekarstw na porost włosów. W 1939 roku japoński doktor Okuda przeprowadził pierwszą próbę wykonania przeszczepu włosów na głowie. Jego metoda przez lata była udoskonalana, jednak autentyczną rewolucją w owej sferze było użycie w latach osiemdziesiątych mini- i mikroimplantów. Współcześnie przeszczepia się włosy na brwi, skronie jak też wąsy, niekiedy włosy łonowe jak też rzęsy.

Najczęstszym powodem łysienia jest działanie hormonów męskich. Testosteron pod wpływem enzymów zmienia się w krwi na dihydrotestosteron, a więc swoją aktywną formę, jaka może powodować łysienie. Wyłącznie włosy na potylicy nie są czułe na aktywność tej formy testosteronu. Właśnie z owego powodu jednostki łysiejące mają z tyłu głowy sporą ilość włosów, która wystarcza do przeprowadzenia przeszczepu. Co więcej włosy te są odporne na wypadanie. Kobiety łysieją rzadziej aniżeli panowie. Niekiedy pod wpływem testosteronu, a czasem z deficytu żeńskiego hormonu płciowego. Panie zwykle mają silnie przerzedzone włosy w okolicach czoła oraz na środku głowy. Dzięki przeszczepowi możemy je zagęścić. Do innych powodów łysienia należą: napięcie, zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, schorzenia. Jeżeli idzie o przeszczep włosów cena waha się od 3 do 10 tys. złotych.

Transplantacja włosów polega na chirurgicznym zaczerpnięciu włosów z innych partii ciała i wszczepieniu je na szczyt głowy.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (https://introwertus.pl/) posiada podobne informacje do publikowanych.

Włosy do transplantacji pobierane są ze skóry boków oraz tyłu głowy, bowiem ów obszar u osób cierpiących na zbytnie wypadanie włosów mieści szczepy włosów dominujących, które są w stanie rosnąć na wszelkiej wyłysiałej części głowy. Medyk musi rozdzielić wszelkie pobrane włosy na szczepy, które obejmują 1-6 włosów. Tak przygotowane szczepy są wszczepione w wyłysiałą skórę głowy.