Objawy i szczepionka przeciw pneumokokom

Pneumokoki to bakterie, jakie wywołują poważne zakażenia bakteryjne u dzieci, szczególnie tych mniejszych. Niektóre zakażenia bakteryjne mogą nawet kierować do śmierci, dlatego pneumokoków bezsprzecznie nie można lekceważyć. Do takich zakażeń należy w szczególności sepsa, zapalenie opon mózgowych, i także zapalenie płuc bądź stawów.

Szczepionka

Autor: Andres Rueda
Źródło: http://www.flickr.com

Najskuteczniejszą obroną przed pneumokokami jest oczywiście szczepionka. szczepionka przeciwko pneumokokom jest nie tylko efektywna, ale co najistotniejsze też bezpieczna.

Zaciekawiły Cię ekstra informacje zaprezentowane w tym artykule? Niezwykle miło więc będzie nam dzielić się z Tobą nowymi tekstami. Czekamy na opinię!

Nie sprawia żadnych zagrożeń dla zdrowia, dlatego w wielu krajach szczepionki przeciwko pneumokokom podaje się nawet niemowlętom. Jeżeli chcesz zmniejszyć zagrożenie zachorowania u swojego dziecka, to niewątpliwie powinieneś zastanowić się nad taką szczepionką. Choroby pneumokokowe pojawiają się na ogół do 2go roku życia, w związku z tym szczepionkę powinno się przekazać już w pierwszym kwartale życia dziecka.

Należałoby przedyskutować z doktorem możność zaczepienia dziecka przeciw pneumokokom. Doktor z pewnością odpowie na Twoje pytania oraz rozwieje wątpliwości. Choroby, które są wywołane pneumokokami, posiadają oczywiście swe objawy. Każdy rodzic, bez względu na to czy zaszczepił dziecko albo też nie, naturalnie winien wiedzieć, jakie są pneumokoki objawy. Są one nadzwyczaj zróżnicowane oraz zależą od wielu czynników, takich jak na przykład wiek dziecka albo miejsce zakażenia.

Odczuwasz, że nasz post jest ciekawy, ale potrzebujesz kilka dodatkowych wątków. Nie wahaj się – wejdź w podany link i kliknij po źródło.

Niemniej jednak rodzice naturalnie winni zwrócić wyjątkową uwagę na brak apetytu u dziecka, gorączkę, dreszcze, duszności czy też wymioty. Do tego zakażenie pneumokokami może objawiać się również światłowstrętem, przyspieszeniem tętna oraz oddechu, mało tego wolno ujrzeć również ból brzucha, osłabienie czy płacz.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek alarmujące symptomy u naszego dziecka, jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza, a najlepiej na pogotowie lub od razu do szpitala. Zakażenia pneumokokami nie można lekceważyć, należy działać jak najszybciej. Lekarz na pewno postawi dobrą diagnozę i zaleci konkretne zachowanie w razie zakażenia.