Dentysta

nowe metody czyszczenia zębów

Każdy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego że powinien zadbać o zęby. Nowoczesne potencjały utrzymania jamy ustnej w znakomitej czystości są spore.

Zęby
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Szczoteczki soniczne to oryginalna generacja szczotek, która ze względu na swoją wielką skuteczność czyszczenia staje się coraz bardziej słynna, wypychając pomału z rynku typowe szczoteczki. Szczoteczki soniczne, dzięki swojemu nadzwyczajnemu biegowi, oraz specjalnie wyprofilowanym zakończeniom, przynoszą bardzo dokładne, oraz nieinwazyjne czyszczenie zębów. Spajają wysoką skuteczność czyszczenia z delikatnością dla delikatnego szkliwa i dziąseł. W trakcie czyszczenia zębów szczoteczki takie przekazują szczególne wibracje, które rozchodząc się w wodzie produkują bąbelki powietrza.

Bąbelki te, wprawione w ruch przez szczoteczkę, uderzają z znaczącą siłą w odnajdujący się na przestrzeni uzębienia osad wycierając go z nawierzchni zębów. Skuteczność owego procesu została zaświadczona wieloma eksperymentami klinicznymi. Włosie szczoteczki sonicznej w czasie pracy wychyla się na boki do 4 mm czyniąc ruch wymiatający. Jest to sposób szczotkowania polecany dla wszystkich osób dorosłych. Osiągalnych jest wiele rodzajów, różniących się od siebie przeważnie designem, liczebnością programów, również gatunkiem realnych do zastosowania zakończeń czyszczących.

Dentysta
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Irygator do zębów (zgarnij rabat na piaskowanie zębów kraków -> implantis.com.pl/profilaktyka/piaskowanie-zebow/) służy do codziennych zabiegów higienicznych jamy ustnej. Narzędzie to przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak miast końcówki z włosiem posiada dyszę wystrzeliwującą strumień wody i jest na stałe połączona z zasobnikiem. Irygator eliminuje bakterie znajdujące się głęboko między zębami i niżej dziąseł, gdzie czyszczenie tradycyjną szczoteczką nie zapewnia rezultatów. Irygator do zębów (wypróbuj w promocji wymiana plomb amalgamatowych kraków -> https://www.implantis.com.pl/leczenie-zachowawcze/wymiana-wypelnien-amalgamatowych/) jest idealnym uzupełnieniem codziennego mycia zębów i pod każdym względem jest w stanie wymienić nić stomatologiczną. Jest wręcz konieczny dla osób z aparatami ortodontycznymi. Irygator wodny w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia skuteczność zabiegów higienicznych. Powszednie stosowanie tego urządzenia w zabiegach higienicznych jamy ustnej w znacznym stopniu aktywuje kurację schorzeń przyzębia.