Łóżka szpitalne – rozbieżności między szpitalami i oddziałami

Kliniki oraz wszelkie placówki medyczne zawsze podlegały sprecyzowanym przepisom, jeżeli chodzi o urządzenia, które się w nich znajdują. Obecnie, najważniejszy jest komfort osób chorych a także szybkość ich transportu, a dodatkowo różnorodne udogodnienia podczas leczenia.

łóżko - szpital

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bazowych urządzeń, najistotniejszym w każdej placówce medycznej, jest posłanie. I nie jest to jakiekolwiek łóżko, kupione w sklepie z meblami. Łózka szpitalne, podobnie, jak każdy pozostały sprzęt do szpitali, musi wypełniać bazowe wytyczne. Istnieją ich różne rodzaje, w różnych przedziałach cenowych. Pamiętajmy, że szpitale, jako placówki państwowe, podlegają obowiązkowi przeprowadzenia przetargu, także na łóżka szpitalne. Z tego powodu, nie każdy szpital (kup zestaw igieł) może pochwalić się takimi samymi posłaniami, lecz choć są zróżnicowane, każde z nich spełnia te same, restrykcyjne obostrzenia.
Zależnie od oddziału szpitala, sprzęty mogą się różnić i tak samo jest jeśli idzie o łóżka. Na przykład, posłanie na ortopedii będzie uzupełnione w pomocnicze wsporniki, do których można zamocować złamaną rękę. Na innych oddziałach szpitalnych, takie udogodnienie nie jest wymagane. Na oddziale intensywnej terapii zazwyczaj stoją najlepsze łózka szpitalne, zaopatrzone we wszystkie opcjonalne usprawnienia. Ostatecznie, dokładnie na ten oddział są skierowani najciężej chorzy.
Łózka szpitalne, przede wszystkim muszą posiadać wysuwane ranty. Ochraniają one chorych przed wypadnięciem podczas snu, a także ułatwiają przejazd pacjenta na inny oddział bądź na salę zabiegów. Istotne jest również ruchliwe podparcie, a docelowo najlepiej, żeby łóżko posiadało ruchomych jak najwięcej elementów. Dzięki temu prościej będzie je dostosować do naturalnej pozycji ciała człowieka. Wpływa to znacząco na komfort pacjenta i pogłębi jego wypoczynek. Dobrze jest również, jeśli do łóżka dołączany jest elektroniczny pilot, pozwalający pacjentowi własnoręcznie ustawić pozycję łóżka, w zależności od jego wymagań.

Nie każda klinika jest w stanie nabyć najwygodniejsze łóżka. Co najważniejsze, na szczęście nie są one niekomfortowe i da się na nich wypocząć. Prawdopodobnie z czasem, zostaną zaprojektowane jeszcze lepsze posłania, które spełnią wreszcie wszystkie wymagania pacjentów.