Kompozyty stomatologiczne muszą okazać się wysokiej jakości. Mikrosilniki stosowane okazują się być przy działaniach na zębach

Nawet bardzo dobry stomatolog nie da rady całkowicie wykorzystać swoich umiejętności bez odpowiednich narzędzi. Z tego też powodu dobrze wyposażony gabinet to podstawa, jeżeli będzie się chciało myśleć o zyskaniu odpowiedniego grona klientów, bez tego trudno nawet myśleć o rozpoczynaniu swojej praktyki.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia są różne narzędzia. Dentysta musi posiadać przede wszystkim szczypczyki, stomatologiczny zgłębnik i lusterko, ale także odpowiedni komplet wierteł do wiercenia. Do koniecznego w gabinetach wyposażenia zaliczyć także się powinno lampę do wykonywania wypełnień i sterylizator, lecz poza nimi można jeszcze dokupić wiele sprzętów które będą pomagać w codziennej praktyce.

Wiemy właściwie, że stomatolog przy pracy nad naszymi zębami korzysta z różnych wierteł oraz pilarek, a to spowoduje, że musi on posiadać różne nakładki, tak aby dobrać je do potrzeb. Mimo wszystko w tym wszystkim potrzebne okazują się być mu mikrosilniki, na które te nakładki będą wkładane i dzięki którym będą one zasilane. Jedynie dzięki takim mikrosilnikom wszelkie te urządzenia mogą funkcjonować w odpowiedni sposób i stomatolog okazuje się być w stanie dość prędko skończyć własną pracę.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważną rzeczą przy leczeniu zęba będzie rodzaj użytego materiału do wypełnień. materiały stomatologiczne (-> sprawdź informacje) w ostatnim czasie bardzo się zmieniały, aktualnie współczesne wypełnienia są naprawdę niezwykle mocne i dobrze przyczepiają się do podłoża. Jest to o tyle ważne, że zęby ortodonta wilanów po założeniu plomby mają być normalnie użytkowane, a co za tym idzie narażone na ścieranie i gryzienie twardych rzeczy. Jeżeli wypełniający byłby nie najlepszej jakości, to w pewnym momencie mógłby on ukruszyć się albo wypaść, a to wiązałoby się z koniecznością ponownego leczenia. Aktualnie najczęściej stosuje się światłoutwardzalne wypełnienia kompozyty (warte przeczytania). Przeważnie kładzie się w warstwach, każdą następną dobrze utwardzając, i w ten sposób odbudowuje się zęba.

Uzupełnieniem wyposażenia fotelu będzie odpowiednia lampa do wykonywania wypełnień, aktualnie właśnie w ten sposób wykonywane cieszą się największą popularnością. Należy także wspomnieć o drobniejszych narzędziach, stosowanych przy badaniu zębów i czynnością związanych z ich leczeniem.