Jak właściwie zadbać o higienę jamy ustnej? Sprawdź, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie nasi specjaliści!

Nie od wczoraj wiadomo, iż zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – zazwyczaj nie inaczej jest w przypadku naszej jamy ustnej, a zwłaszcza zębów. Jeśli będziesz dbał odpowiednio o swoje zęby, znacznie zmniejszysz ryzyko wystąpienia różnego rodzaju kłopotów i bólu zębów. Jeżeli zaniedbasz z kolei podstawowe zasady higieny jamy ustnej, wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wkrótce wylądujesz u dentysty, a wyleczenie zębów w Polsce bez wątpliwości nie jest tanią sprawą. Podsumowując – właściwie nie zostało Ci nic innego jak tylko zacząć właściwie dbać o swe zęby – sprawdź, jakie rady przygotowali dla Ciebie nasi eksperci!

perspektywa - gabinet

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
ogląd - gabinet

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com

Regularne czyszczenie zębów
Mycie zębów bez wątpliwości jest bardzo istotne, jednak z drugiej strony nie można przesadzać – jeżeli wyczyścisz zęby dwa razy dziennie, będzie to dla nich zupełnie wystarczające. Nie można na pewno myć zębów po każdym posiłku, bowiem to znacząco narusza naturalne mechanizmy ochronne zębów – dla przykładu szczoteczki soniczne do zębów zwykle mają napisane w instrukcji aby nie używać ich więcej niż dwa rady dnia, bowiem będzie to sytuacja niedobra dla zębów.

fotos - zęby

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jaka szczoteczka?
Szczoteczki soniczne do zębów azębów (powołaj się na nas)e są bez wątpliwości najbardziej popularne i rekomendowane przez wielu stomatologów. Wydaje się, że aktualnie tego rodzaju szczoteczki to najlepszy wybór pośród dostępnych na rynku szczoteczek – mogą umyć dokładnie właściwie każdy zakamarek, docierając we wszelkie miejsca, które zazwyczaj omijamy przy użyciu tradycyjnej szczoteczki. Pamiętaj jednak, żeby regularnie wymieniać końcówki do szczoteczek sonicznych – zaleca się, żeby były wymieniane raz w miesiącu!

Regularne wizyty u stomatologa
Nawet najlepsza higiena jamy ustnej na pewno nie wystarczy jeśli nie będziesz regularnie odwiedzać stomatologa. Powinieneś wybrać się na wizytę kontrolną co najmniej raz na trzy miesiące – jeżeli nie zaniedbasz tego obowiązku i będziesz regularnie pod opieką swojego stomatologa, wtedy zdecydowanie unikniesz wszystkich problemów z zębami. Pamiętaj, iż nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, lecz zainwestowane w brak problemów z uzębieniem! W razie kłopotów późniejsze wizyty u dentysty bez wątpliwości będą mniej przyjemne dla Twojego portfela!