Czemu nie należy się spóźnić ze składaniem swojego zeznania podatkowego, na co najlepiej przeznaczyć swój 1 procent podatku.

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się informacji o przybliżającym się końcu rozliczeń podatkowych. Bo właśnie wtedy kończy się okres, kiedy trzeba wysłać do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli ostatni dzień kwietnia będzie w weekend, to wtedy pit można będzie złożyć pierwszego dnia maja, w każdej innej sytuacji data ta jest ostateczna.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com

Nie należy tego lekceważyć, ponieważ za spóźnienia grożą poważne konsekwencje, a na pewno konieczność tłumaczenia się przed urzędnikami. Czasu na przygotowanie zeznania naprawdę jest sporo, bo w końcu cztery miesiące, i jeśli ktoś dokumentów nie złoży w terminie, to najczęściej przez własne zaniedbanie.

Ten link do www drzwi rtg zaskoczy Cię bardzo korzystnie. Odkryjesz tam ogrom szczegółowych postów. Więc nie ociągaj się i klikaj!

Jeśli z jakiś powodów ktoś miałby problem ze zdążeniem, to dużo lepiej będzie przesłać wstępnie przygotowane zeznanie i później złożyć korektę, niż nic nie złożyć i narazić się na poważne kary. A jeśli chodzi o wypełnienie pita również nie powinno być problemów, bo różnych możliwości do tego jest naprawdę dużo.

Większość osób ma na tyle proste rozliczenia, że bez żadnego problemu da sobie radę sama z wypełnieniem wszystkiego. Bardzo pomocny może być w tym jakiś darmowy program do pit, do którego wystarczy podać wszystkie dane personalne, przepisać dokumentów, które się otrzymało kwoty i wszystko co wymagane zostanie policzone. Tak przygotowane zeznanie będzie można wydrukować albo przepisać, a następnie złożyć je w urzędzie skarbowym.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Inne tego typu informacje przeczytasz również tutaj (http://pomocpsychologa.pl/).

Najnowsze wersje takich programów posiadają również możliwość elektronicznego przesyłania zeznań, coraz więcej osób korzysta z takich możliwości.

Przy wypełnianiu zeznania warto pomyśleć o tym, żeby dobrze zagospodarować jeden procent podatku. Możliwość dania tej kwoty dla jednej z uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać. Taki 1% na cele charytatywne, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na kupno wyposażenia leczniczego czy drogie leczenie.

Zresztą najróżniejszych instytucji, którym można przekazać pieniądze jest rzeczywiście dużo, i na pewno każdy znajdzie kogoś, komu zdecyduje się pomóc.