Co warto wiedzieć o implantach? Czy warto je stosować? Jakie posiadają największe plusy?

Trzeba to niestety przyznać, iż często nie troszczymy się o kondycję swoich zębów, a to dość często bierze się z tego, iż mamy niedobre nawyki żywieniowe, ponieważ stosujemy dietę bogatą w cukry proste. Jednocześnie nasza dieta jest dość uboga w witaminy oraz materiały, co razem daje bardzo złe połączenie. Prawdziwym dyskomfortem jest zaś niezbyt ładny uśmiech z nieestetycznie prezentującymi się dziurami. Jeżeli występuje tego rodzaju problem najlepiej pomyśleć nad interesującym rozwiązaniem, jakim jest założenie implantu.

implanty są coraz bardziej znane. Ich zakładaniem zajmuje się implantoprotetyka stomatologiczna, dosyć młoda dziedzina stomatologii, lecz w coraz większym stopniu popularny. Jeżeli w kolejnych latach implanty tak samo będą popularne, to można się spodziewać, że więcej osób będzie z tego korzystać. Jest to dziedzina faktycznie rozwojowa, a w Polsce działa coraz więcej stomatologów, dla których implantologia to najbardziej istotna dziedzina, w której się specjalizują.

panorama - medycyna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze jednakże, że tego rodzaju lekarz musi posiadać właściwe zaświadczenie udowodnione kwalifikacjami, kursami czy szkoleniami. Implantologia to dziedzina, jakiej każdy zainteresowany stomatolog ( https://przychodniazycie.pl/403,Stomatolog_Nowy_Dwor_Mazowiecki.html ) musi poświęcić bardzo dużo czasu, nie da się po przeczytaniu jednej książki stwierdzić, że jesteśmy w stanie się tym zajmować. A wybranie implantów to z pewnością wiele zalet, w dalszej perspektywie jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie niż standardowe mostki lub proteza. Najbardziej ważną zaletą implantów jest brak ingerencji w funkcjonowanie pozostałego uzębienia. Gdy?proteza (polecany protetyk)ładowo w przypadku mostków, jakie opierają się o inne zęby, dość często trzeba je oszlifować, mimo tego, że są całkiem zdrowe.

Przeciwdziałają również zanikowi kości, pojawia się on w normalnych warunkach po wyrwaniu zęba. Implant, tak samo jak naturalny korzeń, będzie oddziaływać właściwą siłą na kości żuchwy oraz szczęki, przykładowo w czasie żucia, a to powoduje, że kość zachowa swój naturalny kształt. Takie rozwiązanie jest więc bardzo komfortowe, to na pewno lepsze rozwiązanie niż standardowa proteza, nie musimy się martwić o to, iż wypadnie czy będzie się ruszać w trakcie jedzenia lub mówienia. Są niezwykle stabilne, a to niezbędne dla codziennego komfortu.