Co każde laboratorium musi mieć aby prawidłowo działać?

Każda placówka badawcza wymusza ciągłości dostaw najpotrzebniejszego sprzętu. W grupie rodzaju artykułów pierwszej potrzeby na priorytetowe miejsce wysuwają się pipety serologiczne oraz statyw na probówki.

Bez tych dwóch akcesoriów optymalne działanie placówki laboratoryjnej nie jest możliwe.
pipety serologiczne, to tuleje wytworzone ze szkła albo tworzywa sztucznego służące do transportu oraz dokonywania pomiaru substancji. Pipety serologiczne dzielą się na parę rodzajów jak:

medycyna - obrazeczek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

– Pipeta Pasteura. Przedstawia ona sobą potoczny typ pipety – tuleja szklana miesząca 1 ml. Za pośrednictwem niej pobierane są niewielkie miary cieczy.

– Pipeta miarowa.

Wszystkie omawiane tutaj dane po przejściu na stronę (http://ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/implanty-zebow/) są bardzo ciekawe, zatem nie zwlekaj dłużej, tylko odszukaj większą ilość wiadomości, które Cię ciekawią.

Jej długość wynosi pomiędzy 25 cm – 1 m. Na wierzchu szklanej tulejki umiejscowiona jest wyraźna skala. Tego typu pipety serologiczne na swoim końcu posiadają charakterystyczne zwężenie. Miarowymi pipetami serologicznymi posługują się laboranci w celu ścisłego odmierzenia testowanej cieczy.

– Pipeta automatyczna. Tego sortu pipeta serologiczna jest rozszerzeniem poprzedniego modelu.

Ta wskazówka z witryny (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/) przypadnie Ci do gustu, gdyż również traktuje o nakreślanym w powyższym wpisie problemie. Co nie mniej warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

Substancja jest tutaj nabierana wyłącznie do końcówki pipety za pośrednictwem tłoczka. Ponadto takie pipety serologiczne uposażone są w dokładne pokrętło regulujące, gdzie zakres branej ilości jest większy niż we wcześniejszych wariantach.
Pipety serologiczne służą do transportu cieczy do sterylnych probówek.

Pipety serologiczne nierozerwalnie łączą się z drugim klasycznym sprzętem laboratoryjnym, jakim jest statyw na probówki. Podstawowy stojak lub statyw na probówki zbudowany jest z ciężkiej przeważnie żeliwnej podstawy z przyczepionym metalowym prętem, na którym przy pomocy specjalnych „łap” umieszcza się aparaturę badawczą.

Namierzenie odpowiedniej aparatury nie przynosi dużych problemów. Rozważnie jest jednak w czasie przeszukiwania Internetu rozszerzenie głównych słów kluczowych w typie: „pipety serologiczne” jak i „statyw na probówki” o parę dodatkowych np. „promocja” , „hurt” , „wytwórnia”. Usprawni to zawężenie wyników poszukiwań.