Biwakowanie w lecie – jak jedobrze zorganizować?

Nawet jeśli latem nie udajemy się do odległych krajów, na kilkunastodniowy urlop, warto zaplanować sobie atrakcyjne wycieczki, chociażby po okolicznych terenach. Świetnym rozwiązaniem jest między innymi letni biwak w lesie czy na leśnych łąkach, na który może udać się praktycznie każdy z nas, trzeba tylko wszystko uprzednio dobrze rozplanować.
Leśny biwak może być ciekawą przygodą, zwłaszcza w niezwykle gorące dni, gdy każdy szuka skrawka cienia, aby uciec przed dużą ilością promieni słonecznych. Las to doskonałe miejscu na tego rodzaju „ucieczki”, niemniej rzecz jasna trzeba pamiętać o paru ważnych zasadach, których należy się trzymać przygotowując tego rodzaju wyprawę.

fotka - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim zanim wybierzemy się do lasu, warto zaopatrzyć się w potrzebne przedmioty i akcesoria, jakie będą przydatne z chwilą, kiedy zechcemy rozbić biwak i zorganizować sobie miejsce odpoczynku.

Jeśli zainteresowały Cię wiadomości w naszym wpisie, to doczytaj tutaj (http://szkolagimnastyki.lublin.pl/treningi) kolejne opisy na dalszej stronie, która znajduje się pod podanym linkiem.

Niezwykle ważne jest także zabranie stosownej odzieży – klapki czy koszulki na ramiączkach mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem. Lepiej założyć solidniejsze buty i lepsze okrycie, tym bardziej, że las świetnie chroni przed nadmiarem gorąca i z reguły temperatura na jego terenie jest znacznie niższa, niż poza nim. Okrycie jest ważne także dlatego, że w lesie pojawia się więcej różnego typu owadów i podobnych stworzeń, jakie mogą nas ukąsić i spowodować tym sposobem niepotrzebny kłopot. Warto oczywiście – szczególnie już po opuszczeniu lasu – wykonać badanie (rezonans magnetyczny krakow) kleszcza, żeby wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej. Jest to dolegliwość, która może mieć duże konsekwencje dla ludzkiego organizmu, stąd też jeżeli chodzi o taką chorobę jak borelioza testy, zwłaszcza po leśnym biwakowaniu, są niezbędne.

Rzecz jasna udając się do lasu nie zapomnijmy o takich ważnych dodatkach jak mapa, scyzoryk, czy apteczka pierwszej pomocy. Warto zresztą zawczasu zrobić szczegółową listę przedmiotów, które będą konieczne i ułatwią zorganizowanie faktycznie atrakcyjnego wypoczynku. Zabawa może być w praktyce doskonała, dlatego warto się na taką zdecydować, zwłaszcza, jeśli dotychczas nie uczestniczyliśmy nigdy w biwaku.