Poppers – co znaczy te określenie?

Jest to nazwa, która często pojawia się nie tylko w lecznictwie, ale również w chemii gospodarczej, a nawet w kręgach młodych ludzi, ponieważ ich skład ma wpływ na powiększenie przyjemności seksualnej.

widok - tabletki

Autor: Marc Majcher
Źródło: http://www.flickr.com

poppers to inna nazwa dla różnego typu azotynów alkilu, których stosowanie stosuje się drogą wziewną. Stosuje się kilka odmian tego członu np azotyn amylu używany w kuracji choroby niedokrwiennej serca, ale (kliknij i sprawdź) także przy przytruciu cyjankiem jako odtrutka. Jeszcze inny rodzaj firmy produktów chemii gospodarczej wykorzystują przy produkcji odświeżaczy powietrza, na rynku dostępne są również specyfiki chemiczne do czyszczenia głowic w sprzęcie rtv opierające się na alkilowych azotynach. Natomiast dla przykładu poppers amsterdam to używka wywołująca rozluźnienie mięśni gładkich w całym ciele. Następnie odżywka oddziałuje na zmniejszenie przepływu krwi, co skutkuje większą pracą mięśnia sercowego, uczuciem ciepła i podniecenia. Wszystko trwa zaledwie kilka minut. Uważa się, że poppers to azotyny, które powodują stan euforii, podwyższają przepływ krwi do mózgu, osoby, które wdychają ten specyfik śmieją się w niepohamowany sposób, są pobudzeni i powiększa się u nich aktywność seksualna. Poppers amsterdam nie tylko przedłuża, ale i wzmacnia podniecenie. Jednak przyjmowanie inhalacyjne musi być kontrolowane, ponieważ w zbyt dużej dawce specyfik może być niebezpieczny dla zażywającego go.

Bez względu na to czy azotyny są stosowane w celach leczniczych czy odprężających azotyny nie mogą mieć bezpośredniego związku z błonami śluzowymi w ciele, dlatego, że środek jest żrący. Nie należy ich wsmarowywać w ciało, ani tym bardziej spożywać. Bez monitoringu może dojść nie tylko do kontuzji odcinka nerwowego, ale także do straty świadomości. Azotyny nie mogą być stosowane przez wszystkich. Istnieją granice np. osoby chorujące na jaskrę, posiadające problemy z ciśnieniem czy te, u których stwierdzono raka nie powinny zażywać żadnego typu azotynu.