Masaże dla osób uprawiających sport

Masaż sportowy skierowany jest do osób, jakie regularnie uprawiają sporty. W swych technikach zbliżony do masażu klasycznego, ale wykonywany jest o wiele bardziej żwawo oraz z większą siłą. Dopomaga zapobiegać kontuzjom, kasuje następstwa przetrenowania, grzeje oraz relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

wygląd - portret

Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o masaż sportowy Wrocław, Stolica Polski i Szczecin to ośrodki w których bez kłopotu znajdziemy dobrego fizjoterapeutę. Masaż sportowy jest odmianą leczenia zdolną do korygowania wielu komplikacji – jest w najwyższym stopniu efektywną terapią oswobadzającą od naciągnięć mięśniowych jak też przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego. Żeby masaż sportowy był skuteczny, dobrze jest wykonać maksymalnie 20 zabiegów, po jakich stosuje się dwutygodniową przerwę, ze względu na symptomy przyzwyczajenia muskułów do impulsów mechanicznych. Celem masażu jest przeciwdziałanie symptomom patologicznym, które mogą powstać na skutek długich przeciążeń mięśni oraz stawów. Masaż sportowy może spełniać następujące role: grzejącą (przygotowanie do zawodów), aktywizującą (przyśpieszenie powrotu układu po dużym wysiłku), zdrowotną (wspomaganie kuracji urazów).

Masaż sportowy rozdzielamy na 4 podstawowe fazy: Masaż treningowy. Wykorzystuje się go w czasie całego cyklu startowego. Celem przeprowadzania masażu treningowego jest podniesienie zdolności sportsmena do pracy, podniesienie możliwości czynnościowych jego ciała. Stosowane techniki to silne rozcieranie i gniecenie. Głębokość masażu, moc jak też czas trwania zależą od osobistych cech jak też właściwości zawodnika, jak również od uprawianej dyscypliny. Masujemy jedynie te grupy mięśni, które najbardziej pracują w czasie treningu. Ostatni masaż treningowy trzeba przeprowadzić na dwa dni przed ważnymi zawodami. Ostatnie masaże powinny być trochę dłuższe a także energiczniejsze, ze szczególnym uwzględnieniem grup mięśniowych, które w czasie walki sportowej przyjmą na siebie najważniejsze obciążenia. Jeżeli interesuje Cię masaż sportowy a przebywasz we Wrocławiu, starczy że napiszesz w przeglądarkę zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław wrocław.

Masaż przed konkursami – Zabieg realizowany jest kolejnego dnia po poprzednim masażu treningowym oraz stosowany do dnia startu. Masaż powinien obejmować cały organizm.