Kilka praktycznych porad dla wyzwolonej mamy karmiącej, czyli co musisz mieć zawsze przy sobie, żeby nie pozwolić się zwariować

Karmienie piersią nie jest takie przerażające, jak może się zdawać sądząc po historiach opowiadanych przez nasze babcie czy koleżanki na grupach dyskusyjnych w Internecie. Ale pomimo, że laktacja jest biologicznym procesem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi z łatwością wykarmić swoje dziecko. Dlatego też obecnie producenci oferują całe mnóstwo produktów wspierających świeże upieczone matki karmiące swoje dzieci piersią.

mama dziecko i zabawki

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą pozycją w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia. Jest to część bielizny, która musi być praktyczna oraz wygodna, ponieważ młoda mama będzie go ubierać przez parę (lub paręnaście!) kolejnych miesięcy zarówno w dzień, jak i w nocy.

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to ponadto zobacz link na witrynie (https://awodent.pulawy.pl/ortodoncja/), która również publikuje tego rodzaju posty. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Dlatego też w celu trafnego doboru stanika warto wybrać się do profesjonalnego sklepu z bielizną laktacyjną. Odpowiednio dopasowany stanik do karmienia powinien zapewnić tak wysoki komfort używania mamie, jak i nieskomplikowany dostęp do piersi dzidziusiowi. Innym ułatwieniem dla mam, które mają kłopoty z nawałem pokarmu będą specjalne wkładki ochronne do biustonosza. Są one proste w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym większym sklepie. Skutecznie wchłaniają nadmiar mleka zapobiegając przemoczeniu biustonosza.
Początkujące mamy, które rozważają karmienie mieszane, a więc takie, gdzie oprócz mleka matki niemowlak otrzymuje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą również kupić laktator elektryczny. Jest to przyrząd, który za pomocą nieznacznego podciśnienia wysysa mleko z piersi do specjalnego pojemniczka, z którego po przykręceniu odpowiedniego smoczka może skorzystać spragnione maleństwo. Mleko można również zamrozić i trzymać na momenty kryzysowe, takie jak zapalenie piersi czy osłabioną produkcję mleka.

Ten artykuł, który na tej witrynie proponujemy, jest niezwykle interesujący, jednak warto oprócz tego przejrzeć zbliżone wiadomości – więcej pod tym linkiem (https://pomocpsychologa.pl/).

Laktator elektryczny nie odróżnia się od ręcznego zasadą działania, lecz jedynie tym, że działa na prąd i zasysa mleko bez potrzeby „pompowania”, a więc zaciskania uchwytu na ręcznym laktatorze.

Dla licznych mam może okazać się to prostszym rozwiązaniem, ale te preferujące zwiększoną kontrolę nad mocą zasysania wybiorą pewnikiem laktator ręczny.