W jaki sposób postępować kiedy nasze zwierzę domowe potrzebuje ratunku?

Temat pierwszej pomocy jest w Polsce w dalszym ciągu tematem, który wciąż sporo osób pomija i są w stanie stosować w danej sytuacji. Jeżeli chodzi natomiast o zagadnienie pierwszej pomocy dla zwierząt to tutaj już całkowicie oddajemy sprawy w ręce weterynarzy. Jak jednak przyjść z pomocą naszemu pupilowi w chwili zagrożenia?

Dobrze jest mieć nawet szczątkową wiedzę na temat tego, jak sprawnie się zachować w momencie kiedy nasz pies czy kot zachorują. Każdy kto dzieli swój dom ze zwierzakiem powinien posiadać apteczkę, która zawiera medykamenty dla naszych pupili. Warto również zabierać ze sobą w podróż taką apteczkę, kiedy zabieramy ze sobą także czworonoga. Gdzie jednak zaopatrzyć się w przystosowaną do potrzeb zwierząt apteczkę? Można ją nabyć w niemal każdym sklepie zoologicznym lecz można skompletować także właściwy zestaw na własną rękę. Przydałoby się jednak zapytać o detale lekarza weterynarii. Jeżeli chodzi o lekarza dla zwierząt, to należy mieć numer weterynarza zawsze pod ręką. W ten sposób uchronimy się przed sytuacją kiedy wieczorem w pośpiechu będziemy próbowali znaleźć w sieci numeru do najbliższego gabinetu. Warto jest także sprawdzić czy w mieście, w którym mieszkamy możemy liczyć na interwencję specjalisty nawet o późnej porze. Jeżeli mieszkamy w województwie małopolskim to weterynarz kraków 24h powinien być jednym z ważniejszych wpisów w naszej książce adresowej, jeśli dbamy o szybką pomoc dla naszego czworonoga nawet w środku nocy.

odbicie - karma

Autor: Jessica Powell
Źródło: http://www.flickr.com
karma - fotka

Autor: Jessica Powell
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą sprawą w niespodziewanej sytuacji w razie problemu z czworonogiem jest zachowanie spokoju. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt pochopne działania czy też panikować. Zwierzę wyczuje także nasz stres, co w jeszcze mocniej wpłynie na jego kondycję. Jeśli chodzi o polecanego specjalistę, weterynarz kraków centralna ulica to miejsce, gdzie dostaniemy fachową pomoc oraz opiekę nad naszym zwierzakiem. Dobrze jest także pamiętać, iż w grodzie Kraka działa weterynarz (sprawdź: weterynarz świdnica) Kraków 24h, aby nie musieć czekać do rana jeśli sytuacja i stan naszego zwierzaka jest nieciekawy.

Pamiętajmy także o cyklicznych szczepieniach naszych czworonogów i profilaktycznych wizytach. W ten sposób mamy możliwość szybko wykryć zagrożenie w początkowej fazie jego rozwoju. Unikniemy tym samym nieprzyjemności w późniejszym czasie a nasz pies (porównaj ofertę na smycz przepinana dla psa sklep e-hunter.pl) bądź też kot będzie nam za to na pewno wdzięczny.