Którą przychodnię wybrać – państwową czy prywatną?

Niektórzy zakładają, że skoro opłacają na bieżąco składki zdrowotne, powinni leczyć się w przychodniach państwowych. Inni natomiast uważają, że w razie choroby zdecydowanie korzystniej jest wybrać gabinet prywatny. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Konferencja lekarska

Autor: German Tenorio
Źródło: http://www.flickr.com

Publiczna służba zdrowia
Każdy, kto odprowadza składki zdrowotne ma możliwość bezpłatnie skorzystać z usług publicznej służby zdrowia, co jest największą korzyścią tego typu rozwiązania. Przychodnie zlokalizowane w każdym mieście, stąd też nietrudno będzie znaleźć lekarza w pobliżu miejsca zamieszkania. Problem może jednak stanowić czas oczekiwania na spotkanie. Nierzadko chorzy muszą przez długi czas czekać w kolejce, aż będą mogli się dostać do specjalisty, przy czym tak samo bywa w przypadku lekarzy rodzinnych, czy kiedy musimy odwiedzić gabinet stomatologiczny wrocław. Jeśli cierpimy na męczące dolegliwości związane np. z przeziębieniem, przebywanie w kolejce z pewnością nie będzie należeć do najmilszych. Duża liczba pacjentów sprawia niestety, że lekarz nierzadko musi skracać wizytę, aby przyjąć jak najwięcej osób. Zdarza się również, że usługi takiego typu jak ginekologia wrocław, otwarty jest do późnych godzin nocnych, aby lekarz mógł pomóc wszystkim swoim pacjentom. Taka sytuacja jest męcząca dla każdej ze stron.

Prywatna przychodnia
Zwykle zdarza się, że jeśli chodzi o prywatną służbę zdrowia odwiedzamy przede wszystkim gabinet stomatologiczny Wrocław.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://wola.centrumdemed.pl/kontakt/) bardzo podobnego wpisu – on też jest godny uwagi.

Rzecz jasna, taka wizyta wiąże się z dodatkowymi kosztami, nawet jeśli jesteśmy ubezpieczani przez pracodawcę. Czasem jednakże warto dopłacić, żeby mieć zagwarantowane, że zęby zostaną wyleczone bez problemów, a sam zabieg nie będzie bolesny. Prywatne przychodnie są zwykle o wiele lepiej wyposażone od tych publicznych, co pozwala stomatologom sprawnie i dobrze robić swoją pracę.

Także gabinet ginekologiczny wybierany jest pod tym względem bardzo często. Decyduje o tym wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest z pewnością możliwość uniknięcia męczących kolejek. Wadą tego rodzaju palcówek jest natomiast konieczność opłacania wizyt mimo opłacania także obowiązkowych składek zdrowotnych.