Jak powinien wyglądać specjalistyczny salon tatuażu? Na co warto zwracać uwagę, o co pytać?

Może już mamy dość oglądania tatuaży u innych osób i sami w końcu zdecydowaliśmy się na swój tatuaż. Jeżeli tak, to jest kilka istotnych kwestii, o jakie należy zapytać w wybranym przez nas studiu tatuażu. Tatuaż to przecież wybór na całe życie, tak więc nie trzeba obawiać się zapytać o kwestie, jakich nie wiemy czy nie rozumiemy. O co pytać i gdzie najkorzystniej się wybrać, aby wykonać tatuaż?

Na pewno warto wiedzieć, czy igły są sterylne i jednorazowe. To tak samo jak chirurg używa jednorazowego skalpela, w studiu tatuaży igły używane do tatuowania są jednorazowe. Trzeba o to popytać, ale najlepszą weryfikacją jest to, czy taka igła jest faktycznie otwierana przy nas. W momencie, kiedy nie widzieliśmy momentu odpakowywania igły, można śmiało poprosić, aby zrobiono to jeszcze raz. Zwracajmy też uwagę, czy tatuator zmienił rękawiczki i wyczyścił powierzchnię roboczą po poprzednim kliencie.

skóra - selfie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

To najbardziej ważne i w większości salonów tatuażu tak to istotnie się odbywa. Szczególnie jednak możemy być tego pewni w stolicy, gdyż jak salon fale radiowe salon glowspa tatuażu warszawa gwarantuje najlepszą jakość usług. W każdym salonie powinno się przestrzegać zasady aseptyki, co oznacza działania, jakie mają na celu uzyskanie najwyższej jakości sterylności pomieszczenia oraz niedopuszczenia bakterii do danego środowiska – w tej sytuacji świeżego tatuażu. Studio powinno posiadać profesjonalny autoklaw, w jakim różnorodne elementy, jak rury i dzioby sterylizowane są takie same jak sprzęt w szpitalu. Najkorzystniej również, jak studio ma myjkę ultradźwiękową, która likwiduje brud z niedostępnych zakamarków oprzyrządowania i urządzeń. Pod tym kątem także, jak tatuaż Warszawa będzie tu najlepszym wyborem.

W każdym salonie tatuażu powinno także znaleźć się portfolio, czyli klastery lub wiszące ramki ze zdjęciami tatuaży. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były to również odręczne rysunki i projekty. Przejrzenie portfolio artysty jest niezwykle ważne, najczęściej to druga najbardziej istotna rzecz po higienie oraz sterylności w jego salonie. Takie przeprowadzone prace mówią bardzo dużo o fachowcu, któremu planujemy powierzyć zadanie wykonania nam tatuażu. Jak dany tatuator nie za bardzo ma co zaoferować, to znaczy, że prawdopodobnie jest niezbyt dobry, albo za bardzo mało doświadczony.