Jak prawidłowo zidentyfikować ukąszenie kleszcza?

Wiosna to moment, kiedy stwierdza się większą liczbę ukąszeń wszelkiego typu insektów. Szczególnie łatwo jest możliwe zmylić np. ukąszenie przez komara z ugryzieniem kleszcza przynajmniej w początkowej fazie. Z tego powodu tak istotna jest wiedza nie tylko na temat jedynie odczynu, ale także działania, jakie trzeba podjąć w dalszej kolejności. Każdy dojrzały człowiek musi poznać postać i typowe cechy boreliozy. Oto parę wskazówek, które mogą pomóc rozróżnić zaczerwienienie na skórze po ugryzieniu komara od boreliozy.

kleszcze - las

Autor: Mig Gilbert
Źródło: http://www.flickr.com

Natychmiastowa pomoc po ugryzieniu kleszcza jest obowiązkowa, ponieważ nieprawidłowe podejście może powodować niebezpieczną schorzenie, czyli boreliozę. Właśnie pogłębiające się zaróżowienie na naskórku jest jednym z jej znaków. Ugryzienie kleszcza stwarza ślad, który objawia się szybko powiększającym się zaczerwienieniem.

Kliknij ten link – są w tym miejscu pokrewne treści, więc to źródło prezentowanej kwestii na pewno również okaże się warte Twojego zainteresowania.

Jednak należy pamiętać, że nie za każdym razem ugryzienie kleszcza skutkuje krętkowicę kleszczową, ale w każdym przypadku najistotniejsza jest profilaktyka, dlatego każdy ugryziony powinien wykonać test na boreliozę. Ślad może być efektem reakcji alergicznej na ukąszenie, a więc zaczerwienienie po kleszczu nie pojawia się u wszystkich poszkodowanych osób.Zatem jak właściwie rozpoznać objawy powstające z rumienia wędrującego? Przede wszystkim zaróżowienie będzie się w błyskawicznym tempie powiększało dla przykładu w krótkim czasie osiągnie średnicę 5 cm. Może pojawić się pieczenie i świąd, hospicjumkatowice.pl:ale nie za każdym razem musi tak być. U niektórych osób występują dodatkowe symptomy np. przykładowo boleści stawów, mięśni, boleści głowy i zwiększona akcja mięśnia sercowego. Rumień wędrujący to czerwony znak wokół, którego robi się czerwieniejący krąg.

ukąszenie kleszcza to stan, który musi być kontrolowany przez lekarza, ponieważ rumień wędrujący najczęściej zanika po upływie miesiąca bez względu na to czy był leczony czy nie, ale borelioza może się ujawnić dużo później. W początkach ślad pojawia się w obszarze ukąszenia, ale w późniejszych stadiach przenosi się np. na okolicę ud, pośladki, głowę,pachwiny, pachy, a również pod kolana. Jeżeli test na boreliozę wyjdzie pozytywny to wymagana będzie kuracja antybiotykami.